piątek, 20 września 2013

KSIĄŻKA O STAROŚCI- CZYLI TEMAT UNIKANY PRZEZ MEDIA- LEPIEJ ŻEBY STAROŚCI NIE BYŁO!!

CZWARTEPRZYKAZANIE.PL

 To książka, którą warto mieć w swojej kolekcji. Po pierwsze dlatego,że jest interesująca. Po drugie jest cegiełką. Autorką książki jest Iwona Schymalla i Maciej Zdziarski. To cykl wywiadów, zbiór bardzo mądrych wywiadów na temat starości. Na temat traktowania starszych ludzi w naszym otoczeniu. To czy szanujemy naszych rodziców? Często za mało się staramy.
 Media pokazują,że starość należy zaklebnować, oszukać. Wygładzić. Bo starość to ogólnie wstyd, hańba.
Książka ukazuje fakt niżu demograficznego w woj.opolskim. Mało dzieci się rodzi a więcej jest osób starszych. Pierwszy wywiad to wywiad z biskupem opolskim Andrzejem Czają. Wywiad wprowadza rzetelnie w atmosferę. Pamiętam jak otwieraliśmy książki, pachniały farbą drukarską.
Czwarte przykazanie ma pokazać,że każde pokolenie może uczyć się od starszych. I odwrotnie. Wypowiadają się lekarze, artysta z Piwnicy Pod Baranami, psychiatrzy, psycholodzy. Temast wart uwagi.
Ukazujący,że lekiem na starość nie jest botoks tylko akceptacja samego siebie.
Dla młodych jest po to by docenili młodość. I uszanowali starość swoich bliskich.


 Przy okazji wspomoże się Diecezjalną Fundację Ochrony Życia.
Musimy być empatyczni. Każdy z nas jest człowiekiem. Nie dostrzegamy pewnych spraw zapatrzeni w swój egoizm.


4 COMMANDMENT - SENILITY IS NOT BOTOKS

    This is very interesting book about senility. People don't like to be old. Young people don't like old. They feel shame when they see grandmothers, grandfathers in some illnes. That book it's guide to young people to don't be afraid of senility. To respects parents. It's book that learning us in emphathy, in thinking about our healthy. It's reviews with medicine doctors, artist and you can see how people see senility.
Senility it's not botoks. It's the way of life. You can help also Foundation. This book is also important for me.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz