niedziela, 16 grudnia 2012

WRESZCIE POWIEŚĆ, KTÓRA DAJE CZŁOWIEKOWI ZNACZNIE WIĘCEJ- CORBAN ADDISON I JEGO WĘDRÓWKA PRZEZ SŁOŃCE

Po Greyu poczułam ulgę czytając Corbana Addisona, który znajdzie szczególne miejsce w mojej Bibliotece.Autor nawiązuje do poezji Rabindranatha Tagore. Powieść wprowadza nas w świat handlu ludźmi. Pokazuje ten biznes i jak to "ważny" biznes w sensie oczywiście zarobkowym. Kobiety porwane do takiego handlu stają się rzeczami, przedmiotami transankacji (jak w biznesie). Oczywiście w książce słyszymy również,że biznes by nie istniał gdyby mężczyźni nie chcieli tego. Ale oni tego chcą! Główny bohater jest podobnie jak Corban prawnikiem. Tyle,że ma na imię Thomas Clarke. Ambitny prawnik, dobrze urodzony , goniący za sukcesem. Niedawno zostawiła go żona Priya. Prawnik przeżył traumę po stracie córeczki.


SITA I ALAHAYA- MIŁOŚĆ SIÓSTR I SIŁA PRZETRWANIA

 Sita i Alahaya to siostry, które przeżyły tsunami. Straciły wszystko ale poszły razem aby walczyć. Niestety po drodze zostały porwane przez handlarzy seksem oraz przemytnikami. W powieści doskonale pokazany jest łańcuch biznesu przemytniczego. Siostry trzymają się razem. Do momentu kiedy Sita zostaje sprzedana innemu przemytnikowi i ona wraz ze swoją niewinnością musi walczyć o przetrwanie.
To powieść dla tych, którzy chcą poznać świat kultur.

PRIYA I THOMAS

 Międzykulturowe małżeństwo. I miłość, która nie jest przebarwiona. To nie romans. Nie ckliwa opowiastka o seksie. To opowiastka o tym co drzemie w człowieku jego pięknie i jego demonach. O tym,że warto walczyć o miłość. Zawsze. Ale zgodnie ze swoim sumieniem i rzeczywistością. Wierzyć,że na wszystko przyjdzie pora, czas. Piękny język, posiadający melodię. I piękna historia. Gorąco polecam!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz