środa, 9 marca 2016

PORUSZAJĄCY FILM O DWÓCH ŚWIATACH ALE W REALNOŚCI CZYLI "POKÓJ" W REŻYSERII LENNEGO ABRAHAMSONA


    Film "Pokój" to film przejmujący. Film o życiu matki i syna, zamkniętych i uwięzionych w pokoju. Nie znają innego świata tzn. Ma zna ten świat, jej syn Jack całe życie spędził w owym pokoju. Owy pokój to miejsce z tajemniczym oknem na świat. Na początku widzimy rozgoryczoną matkę. Kobietę, która marzy o wyjściu na wolność ale fakt, ze ma obok syna nadaje jej motywacji. 
           Tymczasem porywacz sprawia wrażenie dobrego tatusia. Robi zakupy, przywozi to co jest dostępne w realnym świecie. WIELKI NICK- Mężczyzna, o którym niewiele wiemy. Podczas jego obecności Jack jest zamykany w szafie. W pewnym momencie Ma (Brie Larson) opowiada mu o realnym świecie na zewnątrz. Film jest też o przywitaniu prawdziwego życia, normalności, o której każdy z nas marzy. O naszym wewnętrznym wołaniu do świata. Pragnieniu by widzieć jak najwięcej. Na Oskara zasługiwał bez wątpienia mały Jack (Jacob Tremblay).


                                   
   Co odróżnia te filmy od pozostałych???? Przede wszystkim film jest poetycki. Ukazuje człowieka w zamkniętym pokoju w ogromnej przestrzeni i co dzieje się kiedy styka się z codziennością. Pokazuje miłość matki do syna. Jak bardzo matka może kochać ??Bezgranicznie i zawsze chce dać miłość i wszystko co najlepsze. Film pokazuje to co reżyserzy filmów science-fiction ale dzieje się w realnym życiu, naszym świecie. Film pokazuje też wartość rodziny i miłości. Szukajmy jej i nie bójmy się kochać. Gdziekolwiek jesteście: W kosmosie, na Mount Everest....Kochajcie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz