niedziela, 23 listopada 2014

"POŻĄDANIE" CZYLI BARDZO MOCNY FILM O ZMYSŁACH

          Film "Pożądanie" odbiega od tradycyjnych filmów o miłości. "Pożądanie" jest bardzo francuskim filmem . Bohaterką jest pisarka z  o imieniu Elsa Santorini i prawnik Pierre Solar (Szczęśliwy mąż i ojciec). Pisarka jak to pisarka jest atrakcyjna, mądra i zwraca uwagę mężczyzn.
           Spotykają się. A raczej widzą siebie w zmysłach. Krąży między nimi rozsądek i pożądanie.
Krąży i staje u władzy. Elsa to kobieta na tyle mądra- ma zasady. Większość kobiet dziś niestety robi drugiej kobiecie krzywdę.Nie mają  oporów aby stać się "kochankami". Nie ma oporów przed zranieniem drugiej kobiety.
   Film ma wspaniałe, inteligentne dialogi. Zrobiony jest z francuskim smakiem i kunsztem.
Dialogi, które ukazują, że ludzie, z którymi mamy do czynienia nie liczą na happy end. Znają swoje granice, szanują siebie i ludzi wokół.
       Jest to idealny film na małżeński kryzys, idealny film aby pokazać, że jeśli jesteś prawdziwym facetem to nie zdradzisz swojej żony. To nie będziesz egoistą. Takich mężczyzn jak nasz Pierre jest  coraz mniej. Podobnie jak i takich kobiet- kobiet z zasadami "Szanuję inne kobiety dlatego nie spotykam się z żonatymi mężczyznami". Pisząc tę recenzję przekazuję informację zarówno kobietom jak i mężczyznom: Trochę dojrzałości. Miłość tego od nas wymaga. Miłości i odpowiedzialność.
A zmysły nami rządzą ale to nadal zmysły. Nie mogą mieć  władzy nad naszym rozumem.
No więc: Kobiety szanujcie inne kobiety (Postawcie się na ich miejscu, na miejscu kobiet-żon) i nie odbierajcie im facetów. Faceci wy postawcie się na miejscu żon.
Nie ma ideałów. Każdy z nas ma skłonności do robienia głupot i popełnienia błędów.
Czasem warto przemyśleć za i przeciw.
Warto pamiętać, że miłość nie kończy się na zmysłach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz