sobota, 16 listopada 2013

KOBIETA , KTÓRA MA WŁADZĘ CZYLI O WENUS W FUTRZE ROMANA POLAŃSKIEGO/ STRONG DOMINATED WOMAN - ABOUT VENUS IN FUR ROMAN POLAŃSKI

  Kocham chodzić do kina. Chodzenie do kina jest jak czytanie książek. Te dwie sztuki się łączą. W tej historii zaś Roman zawarł sztukę pisania powieści, sztuk, teatru i filmu. Połączył to i stworzył coś na kształt swojej własnej biografii. Wenus przedstawia relacje reżyser i aktora, kobieta i mężczyzna.
        Niektórzy mogą się bać,że sztuka na dwóch aktorów jest pozbawiona akcji. Wiele się dzieje, od samego początku. Reklamowana jest Venus jako komedia. Tak, to czarna komedia gdzie Paryż nie jest słodkim i przyjemnym miastem. Jest mrocznym miastem, w którym mamy wrażenie istnieją tylko nasi bohaterowie. Ona- Wanda (Celowo ma na imię tak samo jak bohaterka sztuki, by nie można było odróżnić kiedy mówią do nas językiem sztuki a kiedy rzeczywistym). Mamy też przez chwilę wrażenie,że postać grana przez Seigner jest tylko wyobrażeniem, imaginacją, złudzeniem reżysera.
 Dialog, który toczy się między bohaterami na początku jest niewinny.przychodzi sobie głupia aktoreczka bo chcę dostać rolę. Udaje,że nic nie potrafi. A reżyserr powoli się wciąga, zostaje przekonany. Potem okazuje się,że aktorka potrafi zmieniać światło sceniczne i idealnie pogrywa sobie panem reżyserem. Historia dzieje się szybko, wykorzystany motyw kozetki (Bardzo istotny element) i wiele elementów i symboli, ktore na końcu dają mieszankę wybuchową. Warto iść na to do kina i poczuć się jak w teatrze. Seigenr sama przyznaje,ze jest to jej "mała zemsta". Film bardzo psychologiczny a właściwie sztuka i język francuski, który sprawia,że czujemy się przyjemnie. W czasach anglosaskiego języka słuchanie francuskiego w kinie jest terapeutyczne.Bóg oddał go w ręce kobiety. Taka kara!  Zapraszam do kin!


 VENUS IN A FUR-

Symbolical and stron woman are in our times something normal. How woman can destroyed a man? Every woman can do everything with a man. In a start we see the relation between actress and regiseur after that a relation between man and woman. Venus it's comedy, psychodrama, amaizing show about relation, psychology game. It's art, movie and book. I invite you to cinena, to see the Paris that is so dark. Dark and we think that in this Paris is only Vanda and Thomas.
They talking in french so it's full of sex but I can see the diffrence beetween 50 shades of Grey (It's only sex) and this, this is art. Going to cinema and see the power of woman!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz