poniedziałek, 15 lipca 2013

"KIRAN'S EYES"- OCZY KIRANA OF NINA GATTI- ROMANSOWY MIX/ROMANCE MIX

Z natury swojej jestem optymistką. I z tym optymizmem moim niebanalnym zakupiłam sobie powieść Niny Gatti. Historia opowiedziana w tej powieści jest mi bliska bo pisałam o związkach mieszanych kulturowo i religijnie mój licencjat. Poza tym również osobiście ta historia nie jest mi obca (Wystarczy przeczytać "LEVEL EMPIRE"). Powieść jest reklamowana jako prawdziwa historia, no i czytając momentami mamy wrażenie,że historia jest prawdziwa.
             Zacznę od pozytywnych stron tego romansu. Przede wszystkim dużo wiedzy o Indiach. Widać,że pisał to ktoś komu Indie nie są obce. A fabuła...No fabuła jest mało skomplikowana. Taka w stylu "Jedz, Módl się Kochaj". Bohaterka jest po rozwodzie i wyjeżdża do Indii by znaleźć lekarstwo na swoje smutki.
Leci do Nepalu i poznaje tam Kirana. I zaczyna się błogi romans, z przeszkodami. Na szczęście bohaterka jest bogata ( W sensie finansowym) choć mało o niej wiemy. Zakończenie wydaje się mi zbyt filmowe ale nie będę go mówić. Wady książki: Puenta, nie zaskakuje raczej. Poza opisem Indii i ludzi (Bardzo ciekawe opisy) przydałoby się więcej dynamizmu i pikanterii. Jest zbyt słodko. .Język jest zbyt pamiętnikowy.
Tajemniczość bohaterki jest celowa ale nieco mnie drażni. Poza tym to całkiem przyjemna lektura na lato.
Ogromny plus za opisy scen miłosnych (Niekiedy jednak jest zbyt landrynkowo, cukierkowo).
Powieśc relaksuje, odpręża i bawi.Poza tym ten świat w Indiach jest tam zbyt lukrowy.
Ciekawy motyw. I polecam!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 I'm really optimistic person. And with this optymism I buy a story from Nina Gatti. Story in her book is real? Really? Ok, it's very possible by the way I also have a little bit same story (Read "LEVEL EMPIRE") you will know. This story isn't strange for me. Sometimes I believe that it's a true strory.
 Positives sides of that book: Is India, how I can travel to India, advice and I can see that an author is intelligent woman. But I can see that a story is littlec like EAT PRAY LOVE from Elizabeth Gilbert but in polish side. Nina is after divorce and she want to change something in her life.
She meet Kiran, boy from India and she fall in love. How romantic is this? Story is not complex. I write my M.A.about India and I see that sometimes is too sweet.She is alone in India!!
Even this book show also how is make "holiday Romance" - Forever is a big word in this world.
I will love you forever!
And who is Kiran.Poor boy from India and she is rich woman after divorce.
I was also writing about mixing married (My BA) and I feel that's something is strange.
Kiran's Eyes- Title is so sweet. She fall in love.
Cool. Holiday loving.
Loving for Holiday.
This is XXI century!
Hey people. This book is very good If you need something for summer.
Good holiday book!
Just read!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz