piątek, 7 marca 2014

HISTORIA UPADKU CZŁOWIEKA CZYLI "BLUE JASMINE" / HISTORY OF BRAKDOWN IN "BLUE JASMINE"

 Woody jako artysta pozostaje Mistrzem. Zagranie w jego filmie to prestiż. Cate Blanchett za rolę upadłej bogaczki zgarnęła Oscara. Leonardo Di Caprio znów nie dostał. "Blue Jasmine" chciałam obejrzeć od dawna. I jest! Oglądałam samotnie jak większość mojego pokolenia.
Mamy tytułową Jasmine. Przybywa do siostry, do San Francisco. Przybywa do siostry co jest dla niej traumą. Bo siostra należy raczej do "biedoty". Ukochany siostry to przeciętniak, mechanik o dziwacznym imieniu Chilli. Ale jak to u Allena wszystko jest dziwaczne. I nieprzewidywalne. Jasmine u siostry czuje się poniżona, zażywa Xanax, jest alkoholiczką i lekomanką ukrytą pod tym co jej z bogactwa zostało.
       Takiej reklamy Xanax nigdy nie miał. Ostatnio w "Poradniku Pozytywnego Myślenia". Cóż, wszyscy widocznie potrzebujemy dawki Xanaxu by móc żyć w tym świecie. Cate gra świetnie. Jest znakomita i bardzo prawdziwa. Kobieta sfrustrowana ale jeszcze walcząca. Ma powodzenie bo jest taka "inna". No i jest blondynką. Jej świat się zachwiał kiedy mąż okazał się oszustem i popełnił samobójstwo.
Ten film pokazuje,że kłamstwa rządzą światem. Bez nich ten świat nie mógłby istnieć.
Kłamstwa, oszustwa...Cynicznie spojrzenie na ludzkość. Jaka jest puenta nie powiem bo zdradziłabym zbyt wiele. Ale być może taki jest świat. Nie wie nikt jakie będzie jutro.
Nie wie nikt czy dziś nie okażemy się złymi ludźmi. A pozostaje w nas jedynie pustka.
Nieważne czy jesteś biedny czy bogaty- próbujesz ukryć swoje lęki i pustkę.

UK VERSION

       Woody is a master. Role in his movie give you a prestige. Cate get an Oscar for that movie. Cate Blanchett for this role get Oscar. She is phenomenal. Leonardo Di Caprio don't get Oscar. "Blue Jasmine" i want to watched. I watching this movie alone as people from my generation. Jasmine coming to her sister. Sister is become from a proviety. Xanax-an advertisement from Xanax like in "Silver Linning Playbook". 
That movie show that lies are rule this world. People love to lies because of course of money. 
Money can change people. Nobody know how tommorow will be look like. 
Tommorow is a question. about this that money don't give us happiness but more emptiness.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz